Ile kosztuje strona internetowa? 6 czynników, które wpływają na cenę Twojej witryny.

Potencjalni klienci zadają często to pytanie. I choć cena strony zależy od wielu czynników, na szczególną uwagę zasługuje kilka z nich. Jakie to czynniki? Przyjrzyjmy się im bliżej.

Koszt strony internetowej może się znacznie różnić w zależności od wielu czynników. Oto 6 czynników, które wpłyną na cenę Twojej witryny:

1. Cel Twojej witryny:

Prosta witryna z zaledwie kilkoma stronami będzie znacznie tańsza niż ta złożona posiadająca e-commerce, fora i inne funkcje.

2. Projekt Twojej witryny:

Witryna zaprojektowana na zamówienie będzie droższa niż witryna oparta na szablonie.

3. Liczba stron w Twojej witrynie:

Cena witryny opiera się również o jej strony. Im więcej ich jest, tym wyższy będzie koszt.

4. Funkcjonalności na stronie:

Tutaj podobnie jak w przypadku liczby stron. Więcej równa się drożej, ale należy trzeba brać pod uwagę poziom zaawansowania funkcji. Inny koszt będzie obejmował wdrożenie na stronę formularza kontaktowego, a inny skomplikowanego konfiguratora dla samochodów.

5. Czas realizacji:

Na każdy projekt przewiduje około 21 dni roboczych. Jeżeli chcesz mieć szybciej gotową stronę to musisz liczyć się z większym kosztem. Każdy jeden dzień szybciej jest równy temu, iż potrzeba poświęcić na to więcej czasu, który w takim wypadku osobiście zabieram sobie z czasu prywatnego/wolnego.

6. "Zachcianki"

W przypadku kiedy za akceptujesz projekt graficzny strony internetowej zaczyna się etap kodowania. Trzymam się wtedy wytycznych projektu oraz dokumentacji sporządzonej w trakcie naszych rozmów. Każda dodatkowa zmiana w poprzednich ustaleń kosztuje dodatkowy czas i wydłużenie terminu realizacji, z czym powinno się liczyć.

W tym artykule omówiono czynniki, które wpływają na koszt strony internetowej. Rozumiejąc te czynniki, możesz podejmować świadome decyzje dotyczące projektowania i rozwoju swojej witryny. Jeśli chciałbyś omówić koszt strony internetowej, proszę o kontakt.

< Wróć do listy artykułów